inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz

Cesta do Hurghady

Cesta od výstupu z letadla až k hotelu a ubytování

Noční let Airbusem A320 v r. 2013 byl pro mě sice příjemnější než Boeingem 737 v r. 2012, nevím, jestli to bylo stářím letadla nebo připlacenou první třídou, ale i tak jsem se prakticky 24 hodin nevyspal. V r. 2012 jsem do Hurghady přiletěl kolem čtvrté ráno a musel tak čekat do 14:00 na ubytování. Po náročné cestě se toto čekání zdálo ještě náročnějším, při kterém se mi navíc stala taková kuriozita – sedl jsem si na pláži na židli a několik hodin četl v knize, zatímco se slunce z východu pomalu ale jistě pohybovalo směrem na západ a za několik hodin mého nehnutého posedu mi nemilosrdně spálilo pravou část obličeje, zatímco levá zůstala tak strašně bělošsky bílá. Tato zkušenost mi pomohla k získání další zkušenosti, tentokráte s egyptským obchodníkem, o které budu psát v některém z dalších článků.
Ve 12:00 jsem dostal all inclusive náramek a mohl se jít konečně najíst a napít. Okolo druhé hodiny odpolední, po zhruba sedmihodinovém cestování a desetihodinovém čekání jsem se konečně ubytoval a vyčerpáním padl na postel.
V roce 2013 po loňské zkušenosti s čekáním na ubytování jsem se rozhodl pro variantu early check-in, tzn. ubytování ihned po příjezdu do hotelu bez nutnosti čekání na čtrnáctou hodinu. Při zajišťování mého včasného ubytování se opět projevila schopnost, jak obdivuhodně a vtipně vypočítavým a chytrým způsobem, zřejmě tradicemi a dlouhými léty pilovaným, místní dokáží za jakýchkoliv okolností a jakýmkoliv způsobem, ovšem ve vší slušnosti a pokoře, vytáhnout z turistů jakoukoliv hotovost. Při bídě, která v Egyptě a jiných arabských zemích panuje, je to pochopitelné a je třeba s tím počítat vždy a všude, na každém kroku.
 

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz

Zkrátka po příjezdu do hotelu náš delegát cosi řekl recepčnímu, samozřejmě v arabštině, a po krátké debatě jsem dostal kartičku od pokoje, ať se jdu podívat, jestli mi vyhovuje, a když mi vyhovovat nebude, že dostanu jiný pokoj. Pak mám dát těch „deset nebo dvacet Euro“ tomu recepčnímu. Jako protislužbu za zařízení pěkného pokoje a včasného ubytování si delegát řekl o protislužbu ve formě nákupu na naše pasy v Duty free shopu. Respektive můj pas a pasy dalších dvou turistů, páru, který byl ve stejném letadle a autobusu jako já a de facto se „svezli“ se mnou a dostali pokoj také hned. Fajn. Pokoj s výhledem na moře se mi líbil, vytáhl jsem dvacet dolarů a šel s nimi na recepci. Delegát už tam nebyl, anglicky jsem recepčnímu poděkoval za pokoj, dal mu peníze, další dolar jsem dal nosiči za odnos mého zavazadla na pokoj a šel si odpočinout.
Ve smluvený čas 20:00 jsme se s delegátem setkali na recepci a šli po hurghadské třídě kousek od hotelu do obchodního domu, kde se též nachází Duty free shop. Delegát nakoupil několik lahví značkové kořalky, pak nám dal tašky s tím, že kdyby ho s tím někdo viděl, měl by nepříjemnosti, ať mu s tím prý pomůžeme do taxíku. Tak se stalo a šli jsme na pivo do české restaurace, kterou provozuje Češka s egyptským manželem. Potkal jsem tam známou, která v Hurghadě žije a svěřil se jí se zážitkem se včasným ubytováním a s protislužbou, tedy nákupem v Duty free shopu na naše pasy. Bylo mi řečeno, že jsem byl napálen, protože za early check-in si hotel účtuje 25 USD, že recepčnímu se jako úplatek za pokoj dává 5 USD, že prý tedy došlo k tomu, že delegát si od recepčního vzal 15 USD a 5 USD mu nechal. Hm. Opět mě dostali. Inu Hurghada je plná překvapení a člověk se pořád má čemu učit.

Kontakt

Hurghada z vlastní zkušenosti

hurghadaseagull@seznam.cz

Vyhledávání

Přesný čas Egypt - Hurghada

Přesný čas ČR - Praha

Anketa

Anketa pro turisty a dovolenkáře: Líbila se vám Hurghada?

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode