inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz

Jak jsem vybíral dovolenou

Byl leden, očekávaly se silné mrazy, a tak jsem se rozhodl jet se ohřát někam za teplem, pokud možno k moři. Nabídky cestovních kanceláří se jen hemžily různými exotickými zájezdy, nejlépe cenově ovšem vyhovoval Egypt a také vzdálenost od České Republiky, resp. Prahy, tedy doba letu byla přijatelná, celkem okolo čtyř hodin. Dále bych jen velmi nerad pochodoval na pláž k moři několik set metrů až kilometrů, proto moje stanovisko co se polohy hotelu týče, znělo jasně: hotel musí mít vlastní pláž. Nechci ale používat boty do vody a ani tlačit si chodidla o kameny či štěrk, takže písečná pláž a písečné dno moře je nutnost. Také bezpečnost uložení osobních věcí a cenností je nejen v Egyptě na místě, proto jsem požadoval vlastní trezor na pokoji. A jelikož bych nerad řešil otázku stravování na místě pobytu, tak all inclusive je jedna z nejzákladnějších podmínek. Ovšem není inclusive jako inclusive, jelikož některé hotely nabídku all inclusive nabízejí například až od 10:00 třeba jen do 24:00 či dokonce 22:00, některé ale jedou nonstop. Dále mají některé hotely nabídku all inclusive v barech a restauracích omezenou kromě tedy nealkoholických jen na místní alkoholické nápoje, jiné ji mají rozšířenou ještě o víno či pivo. Dalším z mých kritérií byla poloha nejen u příjemně vyhřátého moře, ale také aby bylo kam se jít podívat, takže pěkně někde v centru města, kde je spousta nákupních možností a kulturního vyžití. Také transfer z letiště jsem nebyl ochoten absolvovat v těch hicech déle než pár minut, takže ať je můj hotel co nejblíže od letiště. A ještě dvě technické záležitosti: možnost roamingu a možnost použití české platební karty. Některé země totiž neumožňují roaming, takže turista je celou dobu mimo signál mobilního operátora, což si jako podnikatel nemohu dovolit. Co se platebních karet týče – neslyšel jsem, že by byl někde problém s kartami Visa či MasterCard, ale je lepší se v bance zeptat, jestli budu moci v místě mé dovolené platit mojí platební kartou a vybírat hotovost z bankomatu – po minulé zkušenosti toto opravdu doporučuji.
 

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz


Takže Egypt – našel jsem celkem čtyři destinace: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh a Taba. V Tabě se mi zdálo, že je zima a na Sinajský poloostrov se mi díky zprávám z médií o různých konfliktech z obav o moji bezpečnost moc nechtělo, prostě u mě zvítězila Hurghada.
Několik hodin jsem strávil porovnáváním hotelů v Hurghadě, vybral jsem si jich několik, ale jen jeden nebo dva byli na last minute volné, pro svoji dovolenou jsem si vybral hotel Sea Gull, přesným názvem Sea Gull Hotel And Resort Hurghada. No a hurá do cestovky!
Pokud vás moje vyprávění zaujalo, na dalších stránkách se s vámi rád podělím o moje zážitky, zkušenosti a cenné rady, které jsem posbíral sám, nebo mi je sdělili ostřílení turisté či místní Češi, kteří v Hurghadě žijí a pracují.


Shrnutí mých požadavků při výběru zimní dovolené u moře:
- teplé moře a počasí
- cena
- hotel přímo u vlastní pláže
- písečná pláž a písečné dno moře
- trezor na pokoji
- all inclusive
- all inclusive nonstop, v nabídce víno
- centrum města
- hotel blízko letiště
- možnost roamingu
- možnost použití mojí platební karty

Kontakt

Hurghada z vlastní zkušenosti

hurghadaseagull@seznam.cz

Vyhledávání

Přesný čas Egypt - Hurghada

Přesný čas ČR - Praha

Anketa

Anketa pro turisty a dovolenkáře: Líbila se vám Hurghada?

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode