inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz

Wi-Fi v hotelu Sea Gull Hurghada - obálky

Internetu v hotelu Sea Gull Hurghada funguje tak, že si host zakoupí obálku s přihlašovacím jménem a heslem, kterým se přihlásí do internetu. V PC resp. iPhone jsem našel Wi-Fi síť „www.hurghadaseagull.com“, zadal údaje z obálky a mohl začít surfovat. Hotel Sea Gull Hurghada si účtuje za 60 minut 10 LE (egyptských liber) (cca 30 Kč,-) a za týdenní připojení 250 LE (cca 700,- Kč). Funguje to tak, že se odečítají (resp. měly by se odečítat) pouze minuty, po které je počítač či chytrý telefon připojen k Wi-Fi síti. Platnost šedesátiminutové obálky, tedy přihlašovacího jména a hesla je 24 hodin od prvního přihlášení do Wi-Fi sítě hotelu. Takže si můžete vyčerpat několik minut ráno, pak třeba odpoledne a zbytek večer, což mě na přečtení zpráv u kávy stačilo.
Problémy, které jsem stačil zaznamenat, byly hlavně se synchronizací Gmailu s klientem (eM Client, MS Outlook), což přes internet mobilního operátora Vodafone Egypt šlo dobře. Synchronizace Google kalendáře a kontaktů s mým klientem ve Windows přes hotelovou Wi-Fi byla bezproblémová.
Další problém – VoIP. Přes hotelovou Wi-Fi v Sea Gull mi prostě nešlo volat přes VoIP, musel jsem pouze přes mobil. Ani Windows, ani iPhone, ani Android. Někde jsem četl, že přes mobilní sítě egyptských operátorů se nedá volat přes VoIP díky egyptským zákonům. Nezkoušel jsem to, protože na nějakém diskusním fóru, na které jsem náhodou zabrousil, si všichni zúčastnění stěžovali, že přes 3G si v Egyptě prostě nezavolali. Inu, jsme turisté a do Egypta jsme přijeli utratit peníze, že? Komunikace jakožto nejzákladnější lidská potřeba, ať už hlasová, textová či datová, se v zahraničí prostě prodraží.
 

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz


Obálka s přihlašovacími údaji k připojení k Wi-Fi hotelu Sea Gull Hurghada.

iPhone - přihlašování do Wi-Fi

iPhone - přihlašování do Wi-Fi

iPhone - Wi-Fi Sea Gull Hurghada

iPhone - stav Wi-Fi

Stav hotelové Wi-Fi sítě www.hurghadaseagull.com ve Windows


Přihlašovací údaje k Wi-Fi hotelu Sea Gull Hurghada - jmého, heslo, instrukce.

iPhone - přihlašování do Wi-Fi

iPhone - úspěšně přihlášeno

iPhone - stav Wi-Fi

iPhone - zbývají čas ze 60-ti zakoupených minut

  

Synchronizace eM Client s Google Gmailem pod Windows v hotelu Sea Gull Hurghada nefunguje.

Kontakt

Hurghada z vlastní zkušenosti

hurghadaseagull@seznam.cz

Vyhledávání

Přesný čas Egypt - Hurghada

Přesný čas ČR - Praha

Anketa

Anketa pro turisty a dovolenkáře: Líbila se vám Hurghada?

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode